A Móricz és a Mátyás király utca sarkán egy régi palota áll. Bejárata felett címerben „S” betű, mely a Somogyi családra utal. A Somogyi ház kapuján egy emberrablás látható, mely az antik kor egyik kedvelt témáját dolgozza fel. Címe: Ganymedes elrablása.
Ganümédész története arról szól, hogy Trósz és Kallirhoé gyerekeként született, és egy napon Zeusz beleszeretett, és sassá változva elrabolta. Az Olümposzra vitte, és az istenek pohárnokává tette.
A témával leginkább a 16. századi itáliai festészetben találkozunk. Olyan ismert nevek, mint Michelangelo vagy Correggio is megfestették. Több közös pont is feltűnik ezeket a festményeket nézve. Elsősorban mindegyik a történet legdrámaibb pillanatát örökíti meg: azt, amikor a herceget éppen elrabolja a hatalmas madár.
A történetnek azonban más interpretációja is létezik. Szókratész maga beszél az esetről, miszerint Zeusz sok halandó nőbe lesz szerelmes, gyermeket nemz nekik, de ő magukat nem emeli fel az istenek közé. Ezt csak akkor teszi, mikor a lélek vagy tettek nagyságába lesz szerelmes - ez történik Héraklész, a Dioszkurok vagy Ganümédész esetében. Valóban, Ganümédész neve abból a kifejezésből ered, hogy „szeretem hallgatni”, Homérosz szerint „az akinek bölcs gondolatai vannak”. Végül más művészek a lélek felemelkedésének, a földi léttől való elszakadásnak az allegóriájaként értelmezték a jelenetet. Hogy a Somogyi ház esetében melyik értelmezés igaz és mi volt a megrendelő és művész szándéka, ezt nem tudom. A ház őrzi titkát.